Євроавтобуси в Лозовій

19 травня Лозівщина приймала Євроавтобус-2009. Молоді хлопці та дівчата з Німеччини, Польщі та України проводили тренінги в Краснопавлівській ЗОШ №1, а потім стали учасниками спільного масового заходу в Лозовій. Вони мали на меті «привезти Європу в Україну» - ознайомити нашу молодь з традиціями та культурою своїх країн, розповісти про навчання в країнах Західної Європи та волонтерську діяльність . І – одночасно знайомилися з нашою країною і нашими людьми. Всі вони повезли додому спогади (будемо сподіватися – приємні) про побачене й почуте. Одну з розповідей про мандрівку Україною написала Анека Фламм.

Без перебільшень можна говорити, що Лозова посіла особливе місце в серці кожного з нас. Місцева школа та люди дійсно змогли нас сильно вразити, організувавши повномасштабний фестиваль з традиційною музикою, танцями, культурними імпрезами та половиною міста на ногах. 
Дякую тобі, Лозова!
Школа, яку ми відвідали вранці, була такою хлібосольною та щиросердною, що ми не знали, що й казати, і просто стояли у трепетному щасті, насолоджуючись їхньою привітальною церемонією. Ми провели цілий день у спілкуванні з молоддю, сім’ями та чиновниками на фестивалі й зустрічах, і мені здається, що світлини тут скажуть значно більше, ніж слова. Ось вони:
Традиційна вистава, виконана мешканцями Лозової. Вбрання таке барвисте, як і більшість речей в Україні. Це була просто насолода для очей!


Дітки також були дуже милими. Вони виконували традиційні танці, також вразила гра на традиційному українському інструменті бандурі – це просто виклик! Бандури мають до 65 струн, і дівчата грали дуже вправно, народжуючи прекрасну музику. Ми так захоплено слухали!

Далеко по полудні для нас зробили екскурсію в місцевий історичний музей та організували зустріч з представниками місцевої влади для розмови про можливості міжкультурних обмінів з місцевими організаціями та зацікавленою молоддю з Європи. Судячи з усього, Євроавтобус та Лозова утворили чудову команду!

Євроавтобус-2

Лозову відвідав Крістіан Дімер - учасник проекту "Євроавтобус – 2. Молодь-молоді. Європейський союз – Україні», який проходив в 2009 році.

Тоді 5 студентів із Німеччини, Польщі та нашої країни, на спеціально влаштованому автобусі мандрували по містам і містечкам України, влаштовуючи цікаві заходи, присвячені Європейському Союзу, культурі народів Європи та вирішенню молодіжних проблем. Один із етапів цього проекту проходив в м. Лозова та смт. Краснопавлівка.

Після «Євроавтобусу…» Крістіан Дімер закінчив навчання в університеті, отримав ступінь магістра і взявся за написання докторської дисертації. Її тема пов’язана з українським фольклором та впливом на нього сучасної європейської культури. Як стверджує сам Крістіан, серед факторів, які вплинули на вибір теми цієї наукової роботи була його участь в «Євроавтобусі…».

Сьогодні Крістіан мандрує по Україні, збираючи потрібний матеріал: записи українських народних пісень та інформацію про них.

Крістіан каже, що Україна та її народ приємно вразили його під час першого ж відвідування нашої країни.

Організаційну допомогу підчас перебування Крістіана Діміра в Лозовій надав Центр громадських ініціатив «Народна дія».

Перша зустріч відбулася в приміщенні німецької діаспори. Після вступного слова організаторів та гостя, виступили митці, які виконали народні пісні в супроводі гітари та бандури. Крістіан запевнив, що ці твори для нього, як для науковця, виявилися досить корисними.

На думку керівника лозівського товариства німців “Відергебурт”, ця зустріч виявилася цікавою не тільки для представників німецької діаспори, а й для інших лозівчан.

На цьому перший візит Крістіана до Лозової, в якості науковця-дослідника завершився. У вечорі він відбув до Харкова, але лише для того, щоб через декілька днів повернутися до нашого міста знову, адже на нього чекали ще ряд зустрічей. Спочатку Крістіан Дімер відвідав Лозівське училище культури і мистецтв. Там він задокументував репетиції хору «Сузір’я» та фольклорного ансамблю «Чорнобривці».

Під час прослуховування старовинних українських народних пісень, у Крістіана виникло чимало питань. Зокрема – яким чином поповнюється їх колекція, і чи вдається зберігати їх автентичність. Тому він з радістю скористався можливістю порозмовляти з викладачем предмету розшифрофка народних, керівником фольклорного ансамблю «Чорнобривці» Наталією Марченко. Наталія Володимирівна розповіла про фольклорні експедиції, які відбуваються в нашому регіоні та механізм збирання матеріалів.

 Інформація з сайту «Компас інформаційний»:  http://compassinfo.blogspot.com/2014/09/blog-post_18.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий